7 клас читання
Тема . « Лев та Миша». Виділення головних героїв
твору.
Мета:
навчальна: зацікавити учнів творчістю Л. Глібова;
познайомити з байкою «Лев та Миша»,
удосконалити навички виразного читання;
корекційно – розвивальна: коригувати уміння
свідомого читання;
виховна:виховувати
інтерес до влучного художнього слова, уміння розуміти його прихований зміст.
Обладнання:
підручник,
словникові слова, тести, ілюстрацій ний матеріал, дидактичний матеріал.
Тип уроку: комбінований.
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна , в групах.
Хід уроку
I.
Організаційний момент.
1. Нервово – психічна
підготовка.
-
Учні,
читаємо колективно такі рядки:
«Байка… нікого в світі не мине,
Читайте, згадуйте мене».
-
Що ми
маємо читати?
-
Байки.
-
А
кого повинні згадувати?
-
Людей,
що писали байки.
-
З
творчістю якого байкаря познайомилися на попередніх уроках?
-
Леоніда
Глібова.
-
Хто ж
є героями байок Л. Глібова?
Відгадайте
загадку, знайдіть тих героїв , які зустрічалися вам у прочитаних байках.
Швидко скрізь цей
птах літає
Безліч мушок
поїдає
За вікном гніздо
будує
Тільки в нас він
не зимує.
-Героєм якої
байки вона є?
- «Ластівка і
Шуліка».
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1 група
«Поети» виразно читають байку «Ластівка
і Шуліка». Зачитують мораль. Що в моралі хотів сказати автор?
2 група
«Драматурги» читають байку «Ластівка і Шуліка» в особах і дають характеристику
головним героям.
3
група
«Художники» презентують ілюстрації до твору «Ластівка і Шуліка».
4
Відгадайте загадки і впізнайте героя байки
«Трудяща, добра, смілива, не боїться людей, великодушна, дбайлива»
(Ластівка)
«Старенька, самотня, бідна, нігде головоньки на старість прихилить» (Миша)
***
Маленьке, сіреньке,
А хвостик як шило.
(Миша)
Невеличка та сіренька
В нірці мешкаю тихенько.
У ночі по хаті – нир,
Я шукаю сало й сир. (Миша)
Грізний погляд, буйна грива,
Дужий, спритний, гордівливий.
Заричить – усяк змовкає,
Бо
він цар, це кожен знає. (Лев)
ІІІ. Презентація теми і мети уроку.
Сьогодні ми
познайомимося ще з однією байкою Л. Глібова «Лев та Миша».
Навчимося
виділяти головних героїв байки.
-
Що
таке байка?
-
Байка
–це..:
1)
Казка
2)
Віршований
твір повчального змісту
3)
Загадка.
IV. Робота над темою уроку.
1.
Ознайомлення
учнів з технікою читання байки «Лев та Миша».
-
Яка
головна думка байки «Лев та Миша»?
V. Фізкультхвилинка.
За допомогою міміки жестів передати змісти прочитаного.
(Пішла вона звичайненько прохати…. й з очей пропала)
2.
Читання
байки учнями:
1)
«ланцюжком» (з’ясовують незрозумілі слова)
3.
Словникова робота.
Притьмом – дуже швидко
Почухрала – дуже швидко пішла.
Тенета – сітка для ловлі звірів.
Німецькі митці – іноземні майстри, що професійно займаються
своїми справами.
4.
Індивідуальна робота.
5.
Читання
окличних і питальних речень.
6. Читання речень, які стали прислів’ями.
7.
Дібрати
до слів антоніми (старенька, бідній, маленьке, близенько,погана, гірко,
дурному, раю, добрі)
8.
Читання
знаходження уривка до малюнка.
9.
Читання
з відривом від тексту.
10.
Доберіть
антоніми до слів (старенька, бідна, маленька
11.
Читання
в особах.
12.
Гра «Додай слово і відгадай головного героя
і назву байки.
Старенька
….. горювала:
Їй
нігде, бідній, було жить,
головоньки
на старість прихилить. («Лев та Миша»)
Мене, такого……..,
Сюди
задурювать прийшла?
Пішла!
Бач,
теревені розпустила! («Лев та Миша»)
Пішла вона
звичайненько прохати,
щоб
…. в дуплі дозволив їй,
самотній
та старій, хазяйство завести маленьке. («Лев та Миша»)
Згадав про ………, що вона казала,
Тай
дума плачучи…. («Лев та Миша»)
13.
Тести
1.
Старенька
Миша :
1)
жирувала;
2)
Горювала.
2.
Миша
з проханням звернулася до:
1)
Слона
;
2)
Лева.
3.
Біля «їх милості близенько» Миша хотіла завести:
1)
ставок;
2)
хазяйство.
4.
Лев
попав у :
1)
ліс;
2)
тенета.
5.
Люди
Лева повезли:
1)
по
ярмарках;
2)
в
зоопарк.
6.
Мораль
байки:
1)
«не
плюй в колодязь: пригодиться води напиться».
2)
Добренько
роби, то й добре буде.
VI. Вербальне і бальне
оцінювання.
VII. Д/з навчитися читати байку
в особах.
VIII. Хвилинка релаксації.