РІДНЕ СЛОВО

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Урок 5 кл (мова)

5 клас мова

Тема. Закінчення слів.

Мета: 

навчальна: вчити знаходити в словах закінчення шляхом словозміни.

корекційно – розвивальна: розвивати  вміння учнів визначати закінчення слів за допомогою зміни їх форми;

коригувати словниковий запас, мовлення і мислення учнів, пам'ять;

 виховна: виховувати бережливе ставлення до хліба, любов до рідної землі.

Тип уроку: урок-подорож

Обладнання: підручник, словникові слова, дидактичний матеріал, матеріали каліграфічних хвилинок.

Форми роботи : фронтальна, індивідуальна, в парах.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Нервово психічна підготовка.

Діти, стали рівненько. Сьогодні у нас гості. Повернулися до них і привіталися.

Хлібом насущним гостей зустрічаєм,

На рушникові рясному несем.

Все найдорожче, що в серденьку маєм,

Радісно друзям свої віддаєм.

III. Презентація теми і мети уроку.

Сьогодні ми вирушаємо в подорож до країни   « Будова слова». І подорожувати ми будемо за допомогою залізничного транспорту, а саме – потягу.

-         А які види транспорту ви ще знаєте?

-         Повітряний, водний, гужовий, автомобільний, залізничний.

-         Що потрібно зробити, щоб потрапитьи до потягу?

-         Придбати в касі квитки.

-         На станції ми придбаємо квитки в квитковій касі.Давайте про імітуємо те, як ми купуємо квитки(корекція дрібної моторики).

IV. Робота над темою уроку.

Перша зупинка на нашому шляху Станція «Каліграфічна»

Відкрили зошити , написали число , класна робота і слово

Хлібом

У хлібі здоров’я і сила.

Підберіть синоніми до слова хліб (хлібина, буханець, книш, калач, булка, паляниця, коровай)

-         Що таке синоніми?

-         Порівняйте слова хлібі, хлібом, що у них спільне?

-         Корінь хліб.

-         Що таке корінь?

-         Чим ці слова відрізняються?

-         Закінченням.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


-         Що таке закінчення?

-         Закінченням називається змінна частина слова, що служить для зв’язку слів у реченні.

-         Тож і тема Сьогоднішнього нашого уроку ЗАКІНЧЕННЯ СЛІВ.

Друга зупинка Станція «Пошукова».                                                                      

  —           Ось записані запитання, давайте змінимо слово хліб

за питаннями

На дошці: (що?); (чого?); (чим?); (на чому?).                              

                хліб, хліба, хлібом,  на хлібові

     —        Чи однаково вони закінчуються?

     —        А чим відрізняються?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


—  Прочитайте букви, буквосполучення в «будиночках».

—  Це закінчення слова. А у слові хліб (Нульове закінчення)

—  То яка частина слова називається закінченням?

      — Як визначити закінчення слова?

-         Потрібно змінити слово.

Третя зупинка Станція «Будівельна».

На дошці записані слова   Осінь, хліб, відшуміла, стиглий.

-         Чи виражають ці слова завершену думку?

-         Чи можемо ми допомогти словам стати реченням?

—        Запис речення.(Відшуміла осінь стиглими хлібами)

—        Визначте  закінчення.

—        Для чого необхідне закінчення? Для зв’язку слів у реченні.

Четверта зупинка перон « Словниковий»

Словниковий диктант. Записати слова, виділити в них закінчення.

Поле, зерно, люди, харчовий, село.

V П’ята зупинка  Станція «Фізкультурна». Фізкультхвилинка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Шоста зупинка Станція «Казкова».

Зла Баба Яга відрізала у словах закінчення. Зараз нам їх потрібно записати і визначити.

Робота з підручником. Коментоване письмо.

С. 98, завдання 248 (2 речення)

Сьома зупинка Станція «Вибіркова».

Вибірковий диктант.

(Простежте,як слово в тексті повторюється, випишіть його, виділіть у ньому закінчення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Хліб – народне багатство. Без хліба не можна собі уявити життя людей. Тому народ завжди віддавав і віддає шану хлібові. З давніх  - давен  люди складали про хліб пісні, приказки, прислів’я. Дорожіть хлібом! У хлібі наш добробут, здоров’я і сила.

-         Що спільне у словах хліб, хліба, хлібові, хлібом?

-         Чим вони відрізняються?

-         То що таке закінчення?

Словникова робота.

Як ви розумієте слово добробут

Добробут – достаток, забезпеченість.

Індивідуальна робота.

Восьма зупинка Станція «Самостійна»

Робота з диференційованими картками

Середній рівень.

Визначити у словах закінчення.

Червоний, книга, село, червоним.

Достатній рівень

Допишіть потрібні закінчення.

Моя Вітчизн.. – пісня колискова.

Людина без Вітчизн…, як соловей без лісу.

Високий рівень

Складіть речення, змінюючи закінчення у виділеному слові.

Темна, степ, над, хмара, стоїть

VI. Станція « Підсумкова».  Підсумок уроку

Тести.

1.     Закінчення – це:

А) змінна частина слова

Б) незмінна частина слова.

     2. Закінчення служить :

            А) для утворення нових слів

            Б) для зв’язку слів у реченні.

    3. Закінчення в слові стоїть:

            А) після префікса

            Б) після суфікса.

    4. Закінчення позначається так:

            А)

            Б)

     5. В слові хлібами закінчення:

      А) и

      Б) ами.

Бесіда за запитаннями:

—        Що називається закінченням?

—        Для чого служить закінчення?

-         Яка це частина слова?

-         Де стоїть закінчення?

VII. Вербальне і бальне оцінювання.

VIII. Д/з с. 96 , завдання 242 

   IX. Хвилинка релаксації.

Форма входу

Пошук

Друзі сайту